Mardin’de “Türkiye Lisansüstü Icraat Kongresi” düzenlenecek

Mardin’de “Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi” düzenlenecek.

Artuklu Üniversitesinden yapılan açıklamada, İlmi Etüdler Derneği (İLEM) yoluyla 2012’den beri yılda aynı kez planlı Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK), Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kadim Yüksekokul ve TÜBİTAK hareket birliğiyle kentte 9-12 Kasım’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Nitelikli akademik çalışmaların artmasına katkı sunmayı hedefleyen kongrede 107 demeç sunulacağı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Genç akademisyenlere çok cepheli iletişim ve deneyim aktarımı fırsatı sunan kongre disiplinler arası yaklaşımları heveslendirme ederek ortak komütatör ve yöntem geliştirilmesine medar hazırlıyor. amma velakin değme sene Türkiye’deki tıpkı darülfünun ve bulunduğu şehre konuk olan TLÇK ile gidilen şehirlerin yüksekokul ve kültürel gündemi canlanıyor. Farklı şehirlerden mevrut katılımcılarla gelişigüzel gidilen şehirde kültürel aynı neşelilik alanı oluşturuluyor; böylecene Türkiye’nin değişik aynı üniversite ve şehri tanıtılmış oluyor.”

Açıklamada, 4 dönem sürecek kongrenin Mardin gezisi ile sona ereceği anlatım edildi.

Share: