Mezitli Belediye Reisi Tarhan, Otizmli Ünsal’ın Darülfünun Heyecanına Eş Oldu

Mezitli Belediyesi eliyle yaşamı belgesel yapılan otizmli Bay Ünsal üniversiteli oldu. Ünsal, Toros Üniversitesi Elektronik Beyin ve Yazılım Mühendisliği Bölümü’ne kaydını, Mezitli Şehremini Neşet Tarhan ile gelişigüzel yaptı.

Annesi Jülide Iyicene ve arkadaşlarının bile eşlik ettiği Ünsal, vacip belgeleri üniversitenin vasıta bürosuna vererek yöntemince üniversiteli oldu. Üniversiteyi çok beğendiğini ve yıpranmamış rüfeka edinecek olmaktan bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Ünsal, okulunu başarıyla ilhak etmek istediğini söyledi.

Kendilerinin da en beş altı özel öğrencileri kadar heyecanlı ve mutlu olduklarını tamlayan Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, “Mert bizim muvaffakiyet hikayemiz olacak. Kişi muvaffakiyet hikayesini eskiden yazmış ve eksiksiz basamakları tırmanarak üniversiteli olmuştur. Çok iyice bir süreç geçirerek üniversitemizden da başarıyla çıkışlı olacağını biliyoruz. İlk derse gelmesini tığ birlikte heyecanla bekliyoruz. Antrparantez Mezitli Belediyesi ile Içe Yöneliklik Köyüne ayrımsız Vukuf Merkezi kurulması üzerine da iş birliği yapacağız” dedi.

Er’in özel gününde onunla birlikte görünmek istediğini paylaşan Başbuğ Tarhan ise “Bizim için şanlı tıpkı yeri olan Er Kişi Ünsal, Bili Lisesi’ni başarıyla bitirerek demincek üniversiteye kayıt yaptırdı. Benzer bire bir mektepli adına muvaffakiyet basamaklarını tırmanmaya bitmeme ediyor. artık Türkiye’ye hayır maharet tıpkı herif yerine yetişecek. Bu konuda büyük bindi sağlayıcı Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz ve ekibine teşekkürname ederiz. Sayın rektörümüz bizlere özellikle Içe Yöneliklik Köyümüz tutmak için farklı projelerde bindi vereceğini dile getirdi. Rektörümüze gösterdiği ilgi dolayısıyla bile teşekkürname ediyoruz” diye konuştu.Share: