MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay oldu

MHP Burdur İl Başkanlığına Gültekin Oktay getirildi.

MHP Burdur İl Başkanlığından yapılan açıklamada görüşlerine vadi sunulan İl Başkanı Oktay, MHP Genel Başkanı Mehabet Bahçeli’nin olurları ve Düzenleme İşlerinden Sorumlu Umumi Başkan Yardımcısı Edip Selek Yalçın’ın tebliğiyle Milliyetçi Cereyan Partisi Burdur İl Başkanlığı görevinin namına bırakma edildiğini belirtti.

Görevi devraldığı Bilgi Ökte’nin mülk başkanlığı görevinden 2023’deki milletvekilliği umumi seçimlerinde milletvekilli namzet adaylığı başvurusunda bulunabilmek üzere ayrıldığını dile getiren Oktay, “Tabiatıyla idealist için ülküsü ve davası için çalışmanın nihayeti yoktur.” ifadelerini kullandı.

Oktay, şahsı ve partisi hesabına Ökte’ye bugüne kadar yaptığı çalışmalar için şükranlarını sunarak çıktığı yolda muvaffakiyetler diledi.

2023 seçimlerinin talih ve ulus yerine tıpkısı dönüm noktası olduğunu vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

“Vatandaşımız, ülkemiz ve milletimiz üstüne oynanmaya çalışılan oyunları görmekte, uyku, tavassut ve ayrıca desise içre olanları çokça mebzul bilmektedir. Milletimizin umudunu kırmaya çalışanlar, sefil pazarlıklarla milletin kaderiyle oynamaya kalkışanlar, ilkin savunma sanayisi tevessül etmek amacıyla sağlıkta, ekonomide, teknolojide ve buna benzer bir nice alanda ülkemizin geldiği noktayı hazmedemeyenler, 2023 seçimlerinde milletimizden müstelzim cevabı alacaktır. Cumhur İttifakı, 2023 seçimlerinden üstelik alnının akı ile çıkma ve Türk Milleti’nin gelişmesine, refahına, huzuruna cebin olanlarla mücadelesine kaldığı yerden bitmeme edecektir.”

İl Başkanlığı binasında ant doğrulama töreni yapıldığı belirtildi.

Share: