Nurcan Seçer cinayeti davasında karar çıkmadı

Burdur’birlikte eşi eliyle maktul Nurcan Seçer cinayetinin bugün tanıdık ikinci duruşmasında karar çıkmadı.

Burdur’bile 8 April 2022 tarihinde gelişigüzel işlettikleri restoranda eşi Nurcan Seçer’i öldüren Serhan Seçer’in yargılanma sürecinde zaman Burdur Adliyesinde ikinci mahkeme gerçekleşti. Duruşmaya maktulün ailesi ve avukatları katılırken, sanık duruşmaya getirilmedi. Duruşmada, Nurcan Seçer’in kardeşi ve babası sanığın yer yavaş cezayı almasını rica ederken, avukatları ise sanığın mevkufiyet halinin bitmeme etmesini talep etti. Öte yandan, maznun Serhan Seçer’in avukatı ise sanığın beyin ve can kuşu sağlığının hastanede gözlemlenmesini ve nihai kararın bu gözlem raporu çerçevesinde oluşturulmasını kâm etti.

Tarafların dinlenmesinin peşi sıra, duruşma heyeti tarafından şahitlerin dinlenmesi ve yeni delillerin toplanması amacıyla duruşma gelecek aynı tarihe ertelendi.

Duruşma çıkışı izah yapan Nurcan Seçer’in avukatı Süleyman Stoper, “Türk Ceza Kanunu’nda eşini öldüren tıpkı kişinin alacağı ukubet, kanunda genişlik bati ceza kendisine öngörülen ağırlaştırılmış müebbet delik cezasıdır. Tığ de bu dosyada sanığın kendisinin dahi suçu kabul ettiğini ve dosyadaki tamlık delillerin aleyhine olduğunu gözeterek yer dokunaklı cezayı alması için çabalıyoruz. Türk doğruluk teşkilatının sanığa sunma ağır sıklet cezayı vereceğinden banko eminiz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Sanığın; Nurcan Seçer’in ağabeyini, teyzesini ve dosyadaki benzeri tanığı öldürmekle zılgıt ettiği yönünde havas aldık. Böyle bire bir kişinin bire bir cinayet işledikten sonradan halen elan öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki bire bir kişiyi öldürmekle zılgıt ettiği düşünülerse, erkin bırakılması, ukubet almaması ya de cezasına her iskonto yapılması banko vicdanları sızlatır, yerinde aynı değişmeyen olanaksız. Tığ da en ağırbaşlı cezayı almasını düşünüyoruz. Umarım çıktı eş cinayetleri bitmeme etmez” dedi.

Nurcan Seçer, 8 Nisan 2022 haset eşi marifetiyle gelişigüzel işlettikleri restoranda av tüfeği ile esasen vurularak kırıcı yaralanmış, kaldırıldığı Burdur Şevket Hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine karşın kurtarılamamıştı. – BURDUR

Share: