Ölümden metrelerle kurtuldular… Sıkıştırılan çoban çılgın cip ile lastikçiye hakeza girdi

Ölümden metrelerle kurtuldular… Sıkıştırılan çoban begayet cip ile lastikçiye hakeza girdi

Dükkandaki müşteriler faciadan neredeyse kurtuldu

ESKİŞEHİR – Eskişehir’dahi başka bir aracın larpadak dönüşüyle sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybettiği cipin çevreyolu kenarında kâin lastikçiye dalma hatırat düzenlilik kameralarına yansıdı. Dükkanda mevcut 1 müşterinin faciadan kıl payı kurtulduğunu söyleyen pres sahibi Fahri Kaya, “O anda bu alanda kimsenin olmaması camların kırılması, lastiklerin ve demirlerin ortalığa fırlamasıyla haddinden fazla iri tıpkısı kaza atlattık” dedi.

Kaymakamlık, Odunpazarı ilçesine mecbur 71 Evler mahallesinde meydana geldi. Sekunder yoldan Eskişehir- Bursa karayoluna çıkmak amacıyla seyir halinde olan cip, sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybetmesi sonucu yolun kenarında kâin lastikçi dükkanına daldı. Kazada ölen evet birlikte yaralanan olmazken, dükkanda ise maddesel hasar meydana geldi. Cipin dükkana daldığı anlar düzenlilik kameralarına yansıdı.

“Hamdolsun 3 adımla ayrımsız kardeşimiz kurtuldu”

Kaza sırasında dükkandaki tıpkı müşterinin faciadan serencam anda kurtulduğunu kaydeden işletme sahibi Fahri Kaya, “Kazanın olduğu ahit insanlar saniyelerle kurtuldu. Müşterilerimiz da vardı ve şayet birkaç zaman önce olsaydı 7 can üstelik burada dikiliyordu. O zaman kazadan sağlıklı çıkmaları çok zordu. Zira birdenbire girdi ve bomba kadar patladı. 80’e 80 demirleri de yamulttu. Ancak lastiklerle ve bambaşka araca çarparak birlikte durabildi. Maddesel hasarımız var, camlar kırıldı ve çipo direkler yamuldu. Sonsuz başımıza geliyor. Daim bire bir zarar oluyor. Serencam kazada çoban direksiyon hakimiyetini kaybediyor. Böyle olunca üstelik direksiyonu mecbur sağa kırıyor. O anda çabuk olduğu üzere aracısız dükkana dalıyor. Bomba kabilinden giriyor zaten. Hamdolsun 3 adımla tıpkı kardeşimiz kurtuldu. O anda bu alanda kimsenin olmaması camların kırılması, lastiklerin ve demirlerin ortalığa fırlamasıyla haddinden fazla balaban bir ilçe atlattık. Haddinden Fazla sıkıntılıydı ama bir molekül olmadı” diyerek konuştu.

“Elan önceki bile 3 yahut 4 öğün oldu”

Tıpkısı yerde sıklıkla ilçe olduğunu ve tılsım alınması gerektiğini belirten Kaya, “Çevreyolunda akşam ezanı saatlerinde ve özellikle mücahede çıkışı şeritler hızlı akıyor. Çevreyolundan sayrılarevi istikametine akilane iyi tarafa girenlerle, birleştirme çıkışı birleştiği için esen tarafta sıkışanlar bizim aksiyon hesabına giriyor veya yolda kaymakamlık oluyor. Daha önceki üstelik 3 yahut 4 posta oldu. Benzeri sorun kombinasyon çıkışında de var. Burada henüz ilk karayollarının dubaları vardı. Vesait acul gelip dubalara çarptıkları üzere ufak vidalarla sıkılan dubalar yerinden fırladı. Tek duba kalmadı ve dubalar bitince birlikte engebe arttı. Zira insanlar sağda yolun birleşeceğini ayırt etmiyor, biri sağa biri sola girmeye çalışıyor. İkisi birleşince birlikte sıkılıyorlar ve çok ilçe oluyor. Karayollarının buraya duba kurup takma etmelerini istiyoruz” dedi.

Share: