Ordu’da sahipsiz zooloji üzere abla üretimi

Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesince, iyesiz hayvanlara yönelik deneme amaçlı çaça üretildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Kalabalık Büyükşehir Şehremini Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde alanında güçlü çokça bilirkişi eliyle mufassal süredir üstünde çalışılan mamanın üretimi yapıldı.

İlk adına deneme gayeli kendisine üretilen mamalar iyesiz hayvanlara verildi. Seri üretimi, Büyükşehir Belediyesinin yapılış çalışmalarının ardından başlayacak olan mamalarla iyesiz hayvanların besin ihtiyacı karşılanacak.

Açıklamada değerlendirmesine düz verilen Yer Siper ve Taharri Dairesi Başkanı Cümbüş Okutucu, üç garip çaça üretimi yaptıklarını ve içeriğinin tamamen kendilerine ilgilendiren olduğunu belirtti.

Okutucu, çalışmanın, hem darülfünun hem de bu alanda ilişik ve anaç kişilerle yaptıkları düşün alışverişiyle geliştirildiği anlatarak, “Mamaların prospektüsü ağız ağıza bize ilgilendiren. Mamalarımız çocuk, cesim köpek maması ve pisik maması namına üç türde protein oranı yüksek mahsulat namına üretildi.” ifadesini kullandı.

İlk denemeleri tamamladıklarını dile getiren Okutucu, “Memnuniyeti ölçüyoruz ve duygusal dostlarımız bu mamayı oldukça sevdiler. Bizlerin bu anlamda tıpkı üretim tesisi hazırlığımız var. Bundan ahir süreçte üstelik üretimi tamamen belediyemize ilgilendiren koyulmak için faaliyetimizi başlatmış olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Share: