Osmaniye’de ‘Kitap Fuarı’ kitapseverlere kapılarını açtı

Osmaniye’de ‘Mektup Fuarı’ kitapseverlere kapılarını açtı

Osmaniye Belediyesi aracılığıyla bu sene 6’ncısı düzenlenen ‘Betik Fuarı’ debdebeli bir törenle kitapseverlere kapılarını açtı

OSMANİYE – Osmaniye Belediyesi aracılığıyla bu sene 6’ncısı düzenlenen ‘Betik Fuarı’ alaylı aynı törenle kitapseverlere kapılarını açtı.

Osmaniye Belediyesi’nin ocak sahipliğinde ‘7’den 70’e okuyoruz sloganıyla 6’ncısı düzenlenen ‘Betik Fuarı’ ziyaretçilerine kapılarını açtı. Musahabe programları ile gelişigüzel çocuklara özel programların düzenleneceği mektup fuarında, onlarca yazar ve binlerce tezkere okuyucularıyla buluşacak. Masal Park birlikte 3 bin 400 metrekarelik sınırlanmış alanda 10 periyot süresince 09.00-20.00 saatleri arasında kitapseverlere engelsiz olacak olan fuarda mecmu görüşme etkinlikleri ücretsiz kendisine yapılacak.

Amaçlarının ülkenin değerlerini koruyacak olan nesillere ulama sağlamak olduğunu ifade eden Belediye Reisi Ayar Yağız, “Mektup fuarımızın altıncısını düzenliyoruz. Amacımız, eskimemiş yetişen neslin, kişi değerlerine cemaat çıkan, mevhum dünyanın dışında ana hayatın var olduğunu bilen, kendilerine hayat edilen ülkesinin değerlerini koruyarak yaşatacak olan nesillere ulama sağlamaktır. Bire Bir zamanda Osmaniye’mizin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Fuarın gençlere ve çocuklara betik kıraat alışkanlığı kazandıracağını belirten Ilbay Erdinç Yılmayan, “Güzeşte yıl fuara çokça rabıt olmuştu, bu yıl daha balaban bent olmasını bekliyoruz. Tezkere Fuarları kültürün ve medeniyetin yer kebir destekleyicilerindendir. Planlı bu fuar siz gençlerimizin ve çocuklarımızın birçok kitabı okumasına vesile sunacaktır ve tezkere okuma alışkanlığı kazanılmasına yüce katkıları olacaktır”” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaları ardından Ilbay Erdinç Yılmaz, Belediye Reisi Fehamet Kara ve başka tören düzeni üyeleri tören düzeni üyelerinin fuar alanını gezmesi ile merasim sona erdi.

Share: