Rumen gazeteciden Sivasspor’a sangılık yaratıcı istifham! Tepkili Uçak hızında bozukluk dilediler

Konuşma Ligi G Grubu 5. hafta maçında Sivas spor, sahasında CFR Cluj’u ağırlıyor. Pek karşılaşma öncesi Rumen ayrımsız gazetecinin sorduğu soru nazik curcunalı getirirken, Cluj cephesinden Sivasspor’a özür mesajı geldi.

“BU SORUDAN BİZ DA RAHATSIZ OLDUK”

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ve CFR Cluj Başkanı Cristian Balaj, kırmızı-beyazlı kulübün resmi internet sitesine eş açıklamada bulundu. CFR Cluj Başkanı Cristian Balaj Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz’a teşekkür ederek, grupta aldıkları sonuçlar için bile Sivasspor’u tebrik etti. Küstahça istifham amacıyla bozukluk dileyen Balaj, “Sizinle tıpkı grupta olduğumuz için kendimizi bahtlı hissediyoruz. Romanya spor camiası adına sizden bozukluk diliyorum gazetecinin taşlama sayılabilecek sorusu yüzünden. Bu sorudan biz bile huzursuz olduk. Sivas kadar nazik benzeri şehre geldiğimiz üzere birlikte haddinden fazla mutluyuz. Sivas pir ve şişman tıpkısı site haddinden fazla üstelik beğendik. Romanya’ya döndüğümüz ant sizler yerine çokça sunturlu şeyler söyleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BİZİM İÇİN O ZÜMRE SORULARIN HİÇBİR ÖNEMİ BULUNMAYAN”

Sivasspor ile CFR Cluj ortada oynanacak mücadele öncesi geçkin planlı matbuat toplantısında Romanya’dan mevrut gazetecinin, “Sivasspor gibi sıradan tıpkı takımın Romanya’dahi defaatle şampiyona muammer CFR Cluj karşısında elbet benzeri ayak topu sergileyecek?” sorusunun absürt bulduğunu belirten Otyakmaz ise, “Bizim amacıyla o tür soruların hiçbir önemi bulunmayan. Tığ CFR Cluj takımının bize cebin olan muhabbetine ve dostluğuna bakıyoruz. Aşağı onlara değme anlamda teşekkür ediyoruz. Bu soy soruya maruz kaldığımız üzere Cluj yönetiminden tasalı olmamız mümkün değil” diyerek konuştu.

Share: