Sinop’ta aranan 3 koca ve 1 kesintili muhacir yakalandı

Sinop’ta güven ekiplerince memleket genelinde planlı pratikte aranması olan 3 erkek ve 1 kesintili göçmen yakalanarak haklarında lazım amal başlatıldı.

Sinop İl Inanma Müdürlüğü’nce il genelinde planlı ‘Güven Huzur Uygulaması’nda aranan 3 nüfus ile 1 ağır aksak göçmen yakalandı. Trafik denetimlerinde ise bütün 18 bin TL para cezası kesildi.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü’nden aplikasyon ile ilişik yapılan açıklamada, “Mecmu 69 personel ve 22 motorize ekibin katılımı ile ‘Güven Dirlik Uygulaması’ denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde 731 şahsın GBT sorgusu yapıldı, 321 aracın yönetimsel incelemesi, 68 umuma celi park yeri ve bahçe kontrolü ile 104 metruk binada tetkik yapıldı. Aranan 3 şahıs yakalanarak savcılığa irsal edildi, şahıslardan 1’i tutuklanarak Sinop Vabeste Cezaevi’ne teyit edildi. Antrparantez 1 düzensiz muhacir bile yakalanarak İl Barhana Müdürlüğü ile koordineli şekilde lüzumlu işler başlatıldı. Trafik denetimleri esnasında 18 bin 128 TL yönetsel para cezası uygulanmıştır. Sinop İl Güven Müdürlüğümüzce ‘Güvenli Sokaklar Bahtiyar Şehir’ sloganıyla suç ve kabahatli ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” ifadeleri kullanıldı. – SİNOP

Share: