Sinop’tan 38 sevimli lahut topraklara uğurlandı

Sinop’tan umre ziyareti için mübarek topraklara revan 38 güç Mekke-i Mukerreme’ye dualarla uğurlandı.

Din İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile Sinop’tan alışılagelen dolaşma mesafeli, 6. turda umre ibadetini ayırmak üzere Sinop İl Müftülüğü’nün öncülüğünde 38 nefis umre gurubu lahut topraklara dualarla uğurlandı.

Kefevi Camii uğrunda yapılan program Kur’an-ı Bonkör tilaveti ile başladı. Okunan ilahi ve kasidelerin akabinde yakınları ile vedalaşan umreciler Sinop havaalanına vukuf ettirildi. Sinop İl Müftüsü Mustafa Düzgüney havalimanındaki umrecilere “Buyur Allah’ım buyur, emrine amadeyim. Senin eşin benzerin yoktur parolasıyla bereketli beldelere gitmek için yolculuğa çıkıyoruz. Buradan evvel Mekke-i Mukerreme’ye gideceksiniz. Oradan da Medine-i Münevvere’ye geçip Rasülüllah (s.a.v.) Efendimize mihman olacaksınız. Rabbim vazifelerinizi tezce adına getirmeyi kader eylesin. Oradaki kazanımlarınızı da hayatınız süresince devam ettirmeye mücahede göstereceğiz. Gecesi gündüzü ibadetle olan bire bir mekana gidiyorsunuz. Orada hep namazlarımızı imkanlar nispetinde Beytullah’ın karşısında kılmaya himmet edelim. Cemaate yetişemeseniz dahi namazlarını yeniden Kabe-i Muazzama’da kılın. Sizlerden bizim istirhamımız Beytullah’üstelik Cenab-ı Hakk’a Medine-i Münevvere’da Peygamber Efendimize ve güzide Sahabelerine bizlerinde esenleme ve hürmetlerini bildirme edin. Mescid-i Haram’dahi, Cenab-ı Adalet’ka misafiri olduğunuz devir dualarda bizleri unutmamanızdır. O dualarınız arasına Vatanımızı, milletimizi, tüm Müslümanları dahil etmeyi unutmayalım. Takım Hocanız Kefevi Camii İmam Hatibi Ekrem Ünal çok tecrübeli ve yapılacak vazifeleri alim ayrımsız hocamızdır. Amma zaman zaman görevlilerimizi aşan gelişim ve işleyişler olacaktır. Bu kabilinden durumlarda sizler sabredeceksiniz. Aşina orada ibadetlere ve iyicene hasletlere mezuniyet hatim sahih verildiği gibi kabahatler birlikte o aşama yazılmaktadır. Cenabı Türe rızasına muvafık ibadetler yaptırarak umre görevimizi ifa etmeyi, Rasulüllah (s.a.v.) Efendimizi ve Ashap-i Kiram Hazaratını konuşma ederek salimen sevdiklerinize dönmeyi kader eylesin” dedi.

İl Müftüsü Düzgüney’in yapmış olduğu duanın akabinde umreciler mübarek beldelere müracaat etmek için Sinop’tan İstanbul’a, İstanbul’dan Cidde’ye gideceklerdir.

15 günce umre ziyareti dahilinde evvel yerine Mekke-i Mukerreme’ye, arkası sıra dahi Medine-i Münevvere’ye geçecek olan umrecilerin 17 Son Teşrin 2022 Perşembe günü İstanbul aktarmalı Sinop’a gelecekleri belirtildi. – SİNOP

Share: