Trabzonspor-Monaco maçının ardından

UEFA Avrupa Ligi H Grubu dördüncü maçında sahasında Fransa temsilcisi Monaco’yu 4-0 yenen Trabzonspor’un beceri direktörü Abdullah Orion, “Avrupa Ligi’nin sunma gani takımlarından biri karşısında tarihi ayrımsız galibiyet aldığımız için serencam etap mutluyuz.” dedi.

Cebbar, maçın peşi sıra düzenlenen matbuat toplantısında, Fransa Ligi’nde serencam 5 maçını yoğun nail, tezelden yukarıya kullanılmış grubun bol benzeri mızıka ile karşılaştıklarını belirterek, “Baziçe başında 25 zaman bu zorlukları bize, hem intikal hem baskıda gösterdiler. Topluluk savunmamız haddinden fazla akıllıcasına durdu. 25. dakikadan sonraları topa ehil olduk. Çokça aksiyonlu oyundu. Rakibin hikmet kalitesi yüksek, o bizi yoracaktı. Muvazeneli revan oyunda, gol bizi önde devreye soktu.” şeklinde konuştu.

İkinci yarıya Hüseyin Türkmen’in sakatlanması dolayısıyla mecburu değişikle çıktıklarını tabir eden Orion, şöyle devam etti:

“Hugo özgün, stoperimizdi. Daha nekes duran, intikal fail durumu baziçe süresince planladık. Topa sahip olduktan sonradan Hugo’nun attığı 2. gol, peşi sıra frikikten attığımız gol ile oyuna hakim olmaya çalıştık. Geçişler haddinden fazla çıkacaktı bunların bazılarını sonuçlandırdık, bazılarını sonuçlandıramadık. 4-0’dan sonraları hassaten 3-0’bile akıllıcasına savunma yapmalıydık. Zira aynı gol birlikte çapraz averajda değerliydi. Avrupa Ligi’nin arz bereketli takımlarından biri karşısında tarihi tıpkı galibiyet aldığımız amacıyla serencam rütbe mutluyuz. Oyuncularımı, kutlama ediyorum.”

Orion, taraftarlara teşekkür ederek, “Benzeri proses yaşıyoruz. Buradan sağlıklı çıkıyoruz. Trabzon taraftarı bu. Güzeşte sene çok iyice duygular yaşadık. Onların çok nazik katkısı var. Savunmayı, hücumu bizle yaptılar. Acun bunu konuştu. Çıtayı nazik yere koydular. Oradan bayağı düşemeyiz. Onlara bu desteği verdikleri için bitmeyen teşekkürname ediyorum. Trabzonspor taraftarlarıyla tek ant ayrı değiliz, filhakika barışıktık.”

Gruptan çıkmayı çok istediklerini vurgulayan Avcı, şunları söyledi:

“Hep arzum, isteğim Trabzonspor’un Avrupa’bile devam etmesi. Bu gruptan çıkmak rüçhan hedeflerimden bire bir tanesi. Yarış sarrafiye kafaya. 9 puanla Ferencvaros, o bile bize gelecek. O dosya kapalı, Beşiktaş dosyasını açacağım. Ligin gani takımlarından birisi, fizik kalitesi faziletli. İlk nöbet oynamıyoruz, serencam iki yıl kazanarak geldik, umarım yeniden kazanarak geliriz. Bire Bir final maçı oynamıyoruz. 10. hafta müsabakası oynayacağız. Fair play’e makul, güzelce ayrımsız müsabaka evet inşallah.”

Avcı, ülkede 4 takımın kazanmasına ilgilendiren ise “Bütün bire bir özdek. Hep takımları tebrik kartı ediyorum. Avrupa’de yarışmak mutluluk futboluna ulama sağlayacak. Umarım Avrupa’da bütün takımlar, böyle bitmeme kıymet.” dedi.

Share: