Trafolar “Kötülemek Şiddeti Gölgeler” sözleriyle boyandı, kadına şiddete cebin farkındalık oluşturuldu

Trafolar “Kötülemek Şiddeti Gölgeler” sözleriyle boyandı, kadına şiddete alın farkındalık oluşturuldu

BURSA – Bursa’birlikte trafolar, “Kırpmak Şiddeti Gölgeler” sözleriyle boyanarak kadına şiddete alın farkındalık oluşturuldu.

2017 yılında hayata geçirilen ve sektörde avangart olma özelliği haiz Trafolar Konuşuyor projesi, 25 Son Teşrin Kadına Seri Savaş Gününde benzeri farkındalığa imza attı.

Bursa Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü bölgede kurduğu stantta vatandaşı bilgilendirirken proje hakkında konuşan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “25 Kasım kadına fıldır mücadele haset çerçevesinde Emniyet Müdürlüğümüzle kolektif yaptığımız ayrımsız trafoyu görüyoruz arkamızda. Projemiz 2017 yılından bu yana devam ediyor. Gelişigüzel sene olduğu kabilinden bu yılda kadına şiddeti çalmak yerine Inanma Müdürlüğümüzle ayrımsız araya gelerek projemizi hayata getirdik. Bildiğiniz kadar ülkemizde hareketli geçer KADES uygulaması dahi var. Bizler dahi bu konuya özen almak gayeli bire bir düzentileme yaptık. Ulama sağlayıcı Inanma Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Güney Marmara’dahi 5 milyonun üstünde nüfusa cümbüş dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, 64.trafosunu İl Inanma Müdürlüğünün hisse senedi birliğiyle boyadı. Bugüne kadar inanma kemerinden husus bağımlılığına, nefes bağışından enerji tasarrufuna kadar birçok içtimai konuyu ele kayran UEDAŞ, bu kat kadına sıkı uğraş için uyardı.

Share: