Ülke Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, Bursa’da temaslarda bulundu Açıklaması

Yurt Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, Bursa’nın Mustafakemalpaşa, Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerini ülfet etti.

Mustafakemalpaşa’birlikte partililer eliyle karşılanan İnce, ilçede müesses pazaryerini gezerek, esnafa filinta işlemler diledi.

Vatandaşlarla ışık çektiren İnce, elan sonradan gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’yi karış karış dolaştığını söyledi.

İnce, Memleket Partisi yerine domestik ve milli bire bir öğür olduklarını anlatarak, “Bu millete güveniyoruz. Sloganımız mahsus. ‘Ne sağdan hangi soldan Atatürk’ün yolundan’ diyoruz. Biz, millete güveniyoruz. Bu milletle alay malay bir numara fırka olmak için var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

Daha bilahare Karacabey ilçesinde de esnaf ziyareti gerçekleştiren İnce, buradan Mudanya ilçesine geçti.

Güzelyalı semtinde toplanan vatandaşlara seslenme fail İnce, Türkiye’bile siyasette Cumhur İttifakı, Ulus İttifakı ve Şehir Partisi görünmek üzere üç grubun var olduğunu söyledi.

İnce, “altılı ganyan masa”nın sorun çözeceğine inanmadığı üzere parti kurduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“HDP ile bilinmeyen amor yaşıyorlar mı? Yaşamıyorlar mı? Galiba değil. Bizim kimseyle muamma aşkımız bulunmayan. Domestik, milli Kemalist aynı partiyiz. Bakın göreceksiniz, bu topraklardan artağanlık püskürteceğiz. Fabrikaların bacaları tütecek. Irmaklarımız tertemiz akacak. Bu 20 yıl içerisinde derelerimizi koruyamadılar. Denizlerimizi koruyamadılar. Müsilajı bunlarla aşina. Imtihan sorularını çaldırdılar. Bunların hiçbirisini koruyamadılar. Ormanlarımız yandı, cayır cayır koruyamadılar. Neden CHP’den gittim biliyor musun? CHP’nin içine PKK’lılar birlikte geldi, FETÖ’cüler üstelik geldi. Onun amacıyla gittim.”

Muharrem İnce, Gemlik ilçesini üstelik mülakat ederek sahilde vatandaşlarla dostane etti.

Share: