Vali Koç’tan Kadına Yönelik Şiddete Cebin Arsıulusal Mücadele Haset mesajı

Niğde Valisi Mustafa Belletici ve Belediye Reisi Emrah Özdemir, 25 Teşrinisani Kadına Yönelik Şiddete Alın Uluslararası Savaşım Günü nedeniyle nabız yayımladı.

Vali Mustafa Antrenör, mesajında, karı birliğinin bildirme koskocaman unsuru olan kadınların erkeklerle bire bir haklara erbap olduğunu belirtti.

Kadına şiddetin önlenmesinde eğitimin öneminin balaban olduğunu aktaran Koç, şunları kaydetti:

“Devletimiz hüküm mağduru, kalacak yeri ve fert güvenliği sıfır kadınlarımıza çocuklarıyla alay malay kalacakları konukevlerinde yeme içmece ve barınma üzere değme makule hizmet sunuluyor. Şiddetin önlenmesi amacıyla kadınların içtimai yaşamda türe ettikleri yere gelmesine müteveccih yasal düzenlemeler yapıldı. Hayatın temas safhasında varlıklarını hissettiğimiz tekmil kadınlarımızın metin, bahtiyar ve bağlılaşım yoğun aynı dünyada tek şiddete maruz kalmadan yaşamalarını dilerim.”

Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kadına yönelik şiddetin kaynağında balaban bir karakter ve yetişek eksikliği yatar. Karakteri oturmuş bire bir adam, sorunlarını çapkın çözmeye çalışmaz. Kadın, seçkin şeyden ilk tıpkı insandır ve ona doğruluk ettiği ayar verilmelidir. Başta kadınlarımız ve çocuklarımız gelmek amacıyla toplumun ve dünyanın seçme noktasında canlılara yönelik şiddetin seçme türlüsünü lanetliyor, yaşama hakkı elinden münfail cemi kadınları saygıyla anıyorum.”

Share: