AFAD dahi İstanbulluları uyardı: Hâkim, yıldırım, meşgul, hortum üzere olumsuzluklara karşı dikkatli ve müdebbir olun

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan son değerlendirmelere bakarak zaman İstanbul karışma Marmara Bölgesi’nde, Gün Batısı Karadeniz (Sinop hariç) ile İzmir, Manisa, Yardımcı, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerli gelmek amacıyla sağanak ve gök ses boğanak yağış beklendiği duyurulmuştu.

AFAD SMS’LE UYARDI

Bu uyarının peşi sıra AFAD’dan de hele İstanbullulara benzeri uyarı mesajı gönderdi. Cep telefonlarına gönderilen SMS’te, “İstanbul’da çağ boyu çok kuvvetli yağış bekleniyor. Yeğin, saika, dolu, hortum kabil olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olun.” ifadeleri düzlük aldı.

AKOM: 3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI

Afet ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada ise kentin bugün bakımından yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe büyüklüğünde etken olması beklenen sağanak yağışa cebin tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Akom’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’dahi geçtiğimiz hafta kendisini gösteren kayran saha sağlam yağış ve bikarar hava etkisini yeniden gösterecek.Cumartesi gün ortası saatlerine kadar il genelinde etken olması muhtemel serin ve yağışlı gelgel nedeniyle vatandaşların beklenen olumsuzluklara cebin hazırlıklı ve tedbirli olması ehemmiyet taşıyor. İBB ekipleri dahi tamlık hazırlıklarını tamamlayarak, uyanıklık halinde bekleyişini sürdürüyor.” denildi.Share: