Artvin’de heyelan ajanda kamerada

Artvin’birlikte kayşa yadigâr kamerada

Artvin’bile ayrımsız haftadır heyelanlar bitmek bilmiyor

ARTVİN – Artvin’birlikte sakır sakır bitmeme eden bora yağışlar nedeniyle tıpkısı haftadır heyelanlar ödemek bilmiyor. Artvin- Erzurum karayolu üzerinde kâin Deriner-3 Tüneli üstünde zaman kayşa meydana geldi. Toprak Kayması andaç ise el telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Artvin’bile ağır sıklet kar yağışı sonrası çalışkan olan bora yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Kentin ayrımlı bölgelerinde tıpkı haftadır heyelanlar bitmek bilmiyor. Sonuç olarak ise Artvin-Erzurum karayolu 8. kilometresinde mevcut Deriner-3 Tüneli konusunda toprak kayması geldi. Arazi ve kayaç parçaları tünelin girişini kapattı. Bölgeye bodur sürede karayolları ekipler irsal edildi. Karayolu trafiğe kapatılırken, ekiplerin göçü hareketlerinin sona ermesinin arkası sıra çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

Aynı bölgede geçkin sabahleyin saatlerinde gene kayşa mevrut, yamaçtan kopan kayalar tempo halinde kâin servis aracına derkenar etmiş olayda 4 güç da yaralanmıştı. Heyelanın ardından bir çevrim sonraları tahminî tıpkısı noktada ikinci posta meydana gelen toprak kayması içtinap etmek yoğun anların yaşanmasına sebep oldu. Göçü andaç ise bölgede kâin benzeri vatandaş aracılığıyla el telefonu ile görüntülendi.

Share: