Balkondan girdiği evde eşi ile kayınpederini katleden zalimce damat: Metrukiyet davası açtığı için öldürdüm

Geçmiş saat 07.30 sıralarında Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta bulunan bire bir evde meydana mevrut olayda; 4 katlı binanın 1’inci katındaki daireye balkondan tırmanarak sâdır Recep U., yanı sıra getirdiği tabancayla metrukiyet aşamasındaki eşi Berivan Akıllı (32), kayınpederi Şemsettin Çelik (61) ile 2 baldızına biberli etti. Zırh seslerini duyan çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda adrese haddinden fazla sayıda polis güçleri ve 112 Acil Esenlik ekipleri atıf edildi.

2 ÖLÜ, 2 YARALI

Adrese gelen esenlik ekiplerince yapılan kontrollerde Berivan Fikirli ile Şemsettin Polat’in yaşamını yitirdiği belirleme edildi. Yaralı durumdaki baldızlar Gülistan Ç., ile Şirvan Ç., afiyet ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırılarak otama atlına alındı.

DAHA GEÇMIŞ ÜSTELIK EŞİNİ BIÇAKLAMIŞ

Olayın peşi sıra 3 çocuğundan 2’sini alarak bölgeden alelacele kaçan ve aynı süre bilahare Buca ilçesinde yakalanan acımasız zanlısının beraberinde çocukları olmadığı öğrenilirken, zanlının daha önceki bile Batman’da yaşarken eşi Berivan Beyinli’yu bıçaklayarak yaraladığı ve şikayetçi olmaması için da çarpma ettiği istikbal sürüldü.

“METRUKIYET DAVASI AÇTIĞI İÇİN ÖLDÜRDÜM”

Gözaltına alınarak emniyete götürülen cani damadın sorgusunda, “Batman’dan İstanbul’a, oradan üstelik İzmir’e geldim ve metrukiyet davası açtığı için öldürdüm” dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Recep U., adliyeye gönderme edildi.

CENAZELER AİLEYE TESLİM EDİLDİ

Öte yandan, geri akşam ezanı saatlerinde ölü açımı işlemleri tamamlanan cenazelerin aileye teyit edildiği ve baba-kızın götürüldükleri memleketleri Batman’birlikte defnedilecekleri belirtildi.Share: