Bin 960 depremzedeye 7 bin 240 savuşturmak üretilerek ücretsiz dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne kapalı Glutensiz Ayrımsız Eksantrik Kafe, depremin ilk gününden bu yana çölyak hastaları için ekmek üretiyor.

GBB Keyif Hizmetleri ve Engelliler Ofis Başkanlığı bünyesinde bakım veren Glutensiz Bir Apayrı Kafe, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana mevrut deprem sonrası, çölyak hastaları amacıyla glutensiz paketlemek üretimini sürdürüyor. Bu çerçevede kasaba iller ve ilçeler dahil oluşmak amacıyla bin 960 kişiye ücretsiz atlatmak dağıtan kafede, şimdiye büyüklüğünde 7 bin 240 paketlemek üretildi.

Kafede depremzedelerin konaklama ihtiyacı bile gideriliyor

Glutensiz Tıpkı Eksantrik Kafe’de Mağaza Şefi adına fariza işleyen Verimli Pamuk, aldatmak üretiminin beraberinde depremzedelerin tahaffuz ihtiyacına birlikte cevap verdiklerini belirterek, “Kafemizde şu zaman 65 depremzedemiz konaklıyor. Konaklayan vatandaşların yemesinden içmesine bir nice ihtiyacı Gaziantep Büyükşehir eliyle gideriliyor” dedi.

Çölyak hastası olan babası için Glutensiz Bire Bir Apayrı Kafe’ye gelen depremzede Kavga Kuruçınar, “Kafede çölyak hastaları üzere gerçekleştirilen hizmet, bana göre Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu arz adamakıllı hizmetlerden bire bir tanesi. Burada günlük savsaklamak üretiliyor ” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: