CHP’den 1 yıl süreyle ihraç edilen Tanju Özcan, HDP’ye kına gönderdi!

Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, belediye meclis toplantısında AK Partili karı meclis üyesiyle ilişik beyninde sabık diyalogun ardından Cumhuriyet Altını Halk Partisi marifetiyle kesin ihraç cihetiyle atıf edildiği yüksek düzen bağı kurulunda 1 sene süreyle ihraç edildi. HDP milletvekillerinin toplumsal medyada kararı müspet buldukları yönünde paylaşımlarının arkası sıra Özcan, HDP Umumi Merkezi’ne kargo yoluyla kına gönderdi.

“ONLARI MUTLU FAIL BİR DEĞIŞMEYEN ÇIKTI”

Sağlık Mahallesi’nde bulunan PTT şubesinden HDP Genel Merkezi’ne kına gönderen Özcan, “Dünden itibaren Türkiye’üstelik bölücü yıldırı örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve üyeleri sempatizanları adeta saraka ediyor. Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantılarını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzun uzun tıpkısı süredir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer benim CHP’den ihraç edilmemi resmen istek ettiler. Güzeşte da ziyadesiyle onları memnun eden tıpkı değişmeyen bundan sonra. 1 yıllık süreyle CHP ile üyelik tabiiyet askıya makbuz. Geçici kendisine ihraç edildim. Baht olursa 13 Haziran’da, tedbirli olduğum için bu sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’üstelik de evime, yuvama CHP’ye ferasetsiz döneceğim” dedi.

“ONLARLA HESABIM BİTMEYECEK”

HDP terör örgütüyle bağını kesmediği sürece bu partiyle hesabının bitmeyeceğini ifade fail Özcan, “Bu terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına solmak üzere geldim. Bunun anlamını herhalde dizge bilir. Bunlardan birkaç skor var. Hepsini HDP Umumi Merkezi’ne gönderiyorum üstelik yeterli miktarda bulundursunlar bu kınayı. Bire Bir tanesini yıldırı örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Benzeri tanesini de o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler diye bu kınaları hazırladım. Birkaç sonra da göndereceğim. Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denilen yapıyla mücadelem, terör örgütüyle bağını stabil, kati aynı suretle kesmediği sürece hesabım bitmeyecek. Onların üstelik benimle ilişik hesabı bitmeyecek” diye konuştu.

“VATAN HAİNLERİYLE KONUŞACAK MEVZUMUZ IMKÂNSIZ”

Açıklamalarının tarihe kademe düşülmesini isteyen Tanju Özcan, “Bugün söylediklerim tarihe paye yerine düşsün. HDP, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP, siyaseten gelişim tutulabilecek bire bir çatı değildir. HDP ile siyaseten bir araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye’bile ben iki defa elan düşünmesini referans ediyorum. Çünkü vatan hainleriyle oturup konuşacak mevzumuz söz konusu bile olamaz” diye niteleyerek konuştu.Share: