Düzce beşik kabilinden sallandı! 5,9’luk depremden bilahare 70’den fazla dümdar zelzele meydana geldi

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana mevrut 5,9 kadar yer sarsıntısı İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmir’e büyüklüğünde açık ayrımsız alanda hissedildi. AFAD; Düzce’de 37, İstanbul’de 1, Zonguldak’ta 6, Sakarya’üstelik 1 ve Bolu’bile 1 koyulmak için 46 kişinin yaralandığını duyurdu.

ENERJİ NAKİL HATLARINDA KESİNTİ MEYDANA GELDİ

Saat 04.08’de gestalt üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki sarsıntı, paniğe illet oldu. Düzce’de depremin ardından enerji aktarım hatlarında göz meydana gelirken, sarsıntıyla nazik ocumak ve panik güçlü vatandaşlar evlerinden hariç çıktı.

ARTÇILAR SÜRÜYOR

Bölgede 5.9’luk depremin arkası sıra 70’den aşkın dümdar hareket henüz meydana geldi. Düzce ve kasaba illerde şişman tırsmak yaratan yer sarsıntısı sonrasında Düzce özellikle girmek amacıyla Sakarya ve Bolu’dahi eğitime 1 devir süreyle meydanlık verildi.

BAKAN SOYLU: EKİPLERE VASIL CAN KAYBI BİLGİSİ YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 04.08’de yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremle ilişkin fert kaybı bilgisi bulunmadığını bildirdi. Nazır Aristokrat, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, saat 04.08’de gerçekleşen 5.9 büyüklüğünde depremin arkası sıra Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine vasil birey kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimizin meydan taraması bitmeme etmektedir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.”

AFAD: ZIT BİR İHBAR BULUNMUYOR

AFAD’dan yer sarsıntısı sonrası yapılan açıklamada, “Gölyaka ilçesinde saat 04.08’de meydana mevrut 5,9 büyüklüğündeki #hareket sonrası, dakika bakımından, pahal tıpkısı ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Düzce, Ankara, İstanbul ve Sakarya AFAD ekipleri bölgeye gönderme edilmiştir.” ifadeleri saha aldı.

İMAMOĞLU: İSTANBUL’DA KARŞIT BİR FORMAT BULUNMAYAN

İstanbul’bile de hissedilen depremle ilgili paylaşımda mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Merkez üssü Düzce olan ve tüm bölgede hissedilen depremde İstanbul’da AKOM’a iletilen herhangi bir huysuz durum mevcut değildir. Depremin çalışkan olduğu tamlık illerdeki gelişmeleri takip ediyoruz. Tekrar önceki olsun” ifadelerini kullandı.

Share: