Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan: 37 bilyon dolar turizm geliri bekliyoruz

Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan: 37 milyar dolar turizm geliri bekliyoruz

KÜLTÜR ve Turizm Bakan Yardımcısı Eşsiz Alpaslan, “Turizmde bu sene çokça mebzul ayrımsız mevsim geçiriyoruz. 47 milyon ecnebi ziyaretçiyi ağırlayıp, 37 bilyon dolar turizm geliri beklemekteyiz ki yapacağımız çalışmalarla bunun dahi konusunda çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Firez ve Turizm Bakanlığı’nca Ankara’daki otelde ‘Kamu Taşınmazı Tahsis Müzakeresi’ yapıldı. Hars ve Turizm Vekil Yardımcısı Alpaslan, turizm yatırımcılarının katılımıyla planlı müzakerede konuştu. Alpaslan, müzakerelerin turizm sektörüne okşayıcı olmasını dileyerek, “Türkiye turizm açısından dünyanın bildirme iddialı ülkelerinden ayrımsız tanesi. Turizm sektörümüz dünyada büyük benzeri hayranlıkla izlenen tıpkısı bölüm. Biz vekâlet ve siz turizm yatırımcıları olarak mevki turizminin gelişmesi, ülkemizin ve milletimizin menfaatine kullanılması açısından akıbet adım ciddi bire bir devir” diye niteleyerek konuştu.

‘TURİZMDE ÇOK İYİ MEVSIM GEÇİRİYORUZ’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın de 2018’de turizm sektörünü önemli kısım zar ettiğini hatırlatan Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan, Türkiye’nin 2018 ve 2019 yılları ortada rekorlar kırarak 34,5 milyar dolar turizm geliri elde ettiğini belirtti. Alpaslan, “Bu, ülkemiz için berenarı önemli tıpkısı rakamdı. Maalesef bilcümle dünyayı sarsan pandemi süreci bilcümle sektörleri olduğu üzere turizm sektörünü bile damarlı etkilemişti. 2020 ve 2021 yıllarında bu karşıt süreci yaşadık ancak bu yıl turizmde çokça gani tıpkı mevsim geçiriyoruz. İnşallah 2019’un üstelik üstünde bir gelire ulaşacağız. 47 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlayıp, 37 miyar dolar turizm geliri beklemekteyiz kim yapacağımız çalışmalarla bunun birlikte üzerine çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Bakan Yardımcısı Alpaslan başkanlığında, başvuruda bulunulan gayrimenkul amacıyla müzakereler gerçekleştirildi.

Share: