İş vaadi ile dolandırıyorlar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dolandırıcılar seçkin sabık bölüm kullanılmamış yollarda insanları zarara uğratmaya bitmeme ederken, Düzce İl Inanma Müdürlüğü’nden konuyla ait ikaz geldi.

Güven Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda son dönemde Düzceli vatandaşlara “Merhabalar ego müdürüm, meydanda pozisyonlar zımnında sizi evden part-time çalışmaya nida edeceğiz, aylık tıpkı devir ödenecek, günce 800-3000 TL. Hudayinabit kendisine desteklemek amacıyla bağlantıya tıklayın: https://wa.me/529981088305 Whatsapp: +529981088305 için müracaat etmek için bana ulaşın” şeklinde niyet atıldığını ve mesajda düz kayran bağlantıyı tıklayan vatandaşların yakın, telefon ve vezneci hesaplarının ele geçirildiği bildirildi.

Yapılan uyarıda şirketlerin bu yolla eleman ya dahi çalışacak can aramayacağı belirtilerek, “Akıbet dönemde Düzce’de bu cins mesajlar vatandaşları kıygın etmeye başladı. Şirketlerin alelhusus hoşgörülü pozisyonunda olan kişiler bu nev mesajlar atmaz ve bu şekilde çalışacak kişiler aramazlar. Vatandaşlarımızı kıygın olmaması amacıyla bilmedikleri dolma, andıran evet üstelik mesajlardan gelen linkleri açmamalarını istiyoruz” denildi. – DÜZCE

Share: