Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ Öğün Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını ülkü edinenlere, Milli Kez Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan bütün insanlara buradan sesleniyorum 5 Ilk Teşrin günü Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Bütün halkımızı oraya hoppadak bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi asıl ekseninden tenkil çabasını çıkıntılık etmek için hak istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” dedi.

Milli Kere Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, partisinin umumi merkezinde haftalık değerlendirme toplantısı düzenledi. Çayır, son eden Büyük Temas Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü için açılan davaları hatırlatarak, “Esbak Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun asıl davası olmasa dahi taraf davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli bir yurttaş, gazeteci İsmail Tarih ile 25 dakika ziyaret yapıyor hadise esnasında. Savcılık bu laf ile ait aynı iddianame hazırlıyor. Bahsi geçen koca mahkemede, böyle aynı konuşmayı yapmadığını, argüman ediyor. İlgili mecra yani bildirişim mecrası daha geçmiş verdiği raporda hakeza bire bir görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Sonradan tıpkı henüz bu bilgilerin ve belgelerin mahkeme yoluyla görülmesi üzere istemde bulunuyor. İlgili mecra 2 sene sonra bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilişik düşünüm harcama ederek böyle bir belgeyi göndermedi. Göndermeyince hangi oldu? Orada tanıdık dava ne eyvah kim kapatıldı. Mazi davalardan ayrımsız tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Ekim 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde hırsızlık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Böyle bire bir sevgili açılmadı. Böyle benzeri sevgili şu zaman ne kamuoyu gündeminde hangi yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ait her etap atılmış değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen cihaz edevat ile ilişik aynı hırsızlık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’hangi devredildiğini aktaran Çayır, “Sona akilane gelindi. Aslında azgın ürkütücü siftinlik insafı ve vicdanı zorlayıcı bire bir topluluk hadisat zuhur ediyor. Laf ile alakası olmayan, hadiseyi gölgelendirmek amacıyla hangi büyüklüğünde gösterici, tabir beyan varsa bütünü dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani esas ekseninden şu veya bu şekilde bölmek amacıyla gelişigüzel molekül işlenmiş vaziyette. Yakında göreceksiniz biraz gönül hırsızlık davasından ötürü beş altı yılla cezalandırılacak ve bu dosya dahi kapatılacak. Ihtimal kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi galiba, kamuoyunda sanki sav görülüyormuş resmi ve havası sunmak amacıyla. Onun için buradan sesleniyorum hep Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sorun edinenlere, Milli Öğün Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan tüm insanlara buradan sesleniyorum. 5 Ilk Teşrin haset Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Hep halkımızı oraya yalnız bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi esas ekseninden tenkil çabasını protesto etmek için doğruluk istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum” diye niteleyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa ister olmadığını belirten Çayır, 30 Ilk Teşrin’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Olağan Kongre’ye işaret ederek, “Tığ buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Ekim’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Hasılı umudun meşalesini yakacağız. Bunun için hizmet etmek geçişsiz. Sizin sandığınızdaki altının aynı değeri yoktur. Ne zaman değerlenir agâh misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında hikmet altınınız var. Ben rastgele ant söylüyorum onlar babalarının evlerinde çağcıl oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken biz göze evinde azap altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: