Kalabalık spor haberi | Alman medyasında Altınordu Kulübü tesislerine medih komple sözler

Almanya’nın ünlü ayak topu dergileri arasında saha alan 11 Freunde (11 Arkadaş) eylül kocaoğlan sayısında Altınordu Futbol Kulübü ve Komutan Seyit Mehmet Özkan’ı tanıtan açık şümullü bir çözümleme bilgi yayınladı. Derginin Genel Ürün Reji Asistanı Tim Jürgens, bu kamer başında İzmir’e gelerek Altınordu’nun Torbalı Stabil Oktay Yerleşkesi, Beytullah Baliç Yerleşkesi, İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Sait Altınordu Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

AJAX, BARCELONA VE CITY’DEKİ YATILI OKULLARI UNUTUN

Zorlu Oktay Yerleşkesi’ni gezen muhabirler, edinmiş oldukları izlenimi “Ajax, Barcelona ve City’deki yatılı okulları unutun. Türkiye’nin ikinci kur liginde uğraş fail bire bir kulüp acun çapında güre futbolcular yetiştiriyor” şeklinde aktardı. Zinde futbolcuların yetişebilmesi üzere Avrupa standartlarında gelişigüzel şeyin düşünüldüğünü aktaran muhabirler, tendürüst sporcuların yeryüzü ferah sahalarda, sunu teknolojik imkanlarla antrenmanlar yaptığını belirtti.

Haberde, “Sporcular, Sağlam Oktay Yerleşkesi’nde ücretsiz kalıyor. Türkiye’nin bildirme gani antrenörleri yoluyla eğitim alıyorlar. Tesislerde, sporcuların hususi antrenmanlar yapabilecekleri teknik 1 ve beceri 2 alanlarının beraberinde ileri uç ve kalecilerin özel antrenmanlar yaptıkları sahalar, Kriyoterapi ve Faziletkâr İrtifa Merkezi ve antrparantez boş zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar dahi saha alıyor” denildi. Cengiz Ünder, Edvar Söyüncü, Burak İnce, Enis Destan kabilinden isimleri denk düz sporcuların geçmiş hedefinin Altınordu’nun A takımına tezayüt etmek olduğu, ama anne hedeflerinin ise Avrupa’nın 5 nazik liginde eşkâl vurmak olduğu vurgulandı.

TOPÇU OLAMADI AMMA TOPÇU YETİŞTİRİYORBaşkan Seyit Mehmet Özkan’ın futbolcu olma hayali kurduğu ancak babasının mebzul eğitim bilimi almasını istemesinden yağlık bu isteğini gerçekleştiremediği belirtildi. Başkan Özkan’ın babasından 15 yaşındayken öğüt çalışması gerekirken futbol oynadığı amacıyla kötek yediği bile aktarılırken o bölüm Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın büyükannesine ağlayarak ve öfkeyle “Tıpkısı dönüş bu ailenin gururu olacağım. Varlıklı bire bir iş kadını olacağım ve tam çocukların futbolcu olabilme hayalini gerçekleştireceğim” sözü verdiği aktarıldı. Komutan Özkan’nın arzulu olma hayalini gömerek şirketini büyüttüğü, Türkiye’nin sınırlanmış iş insanlarından biri olduğu ve futbol hayatına atılmasıyla ilgilendiren detaylar dahi düzlük aldı.

ALMAN GAZETECİDEN ÖVME YOĞUN SÖZLER; “AVRUPA’DA İLK 10-15 ARASINA GİRER

Öte yandan Altınordu FK ile ilgili detaylı veri yapan 11 FREUNDE Genel Nişane Yönetmeni Yardımcısı Tim Jürgens, Altınordu FK’dan övgüyle bahsetti. Jürgens, “Altınordu FK’yı geçindirmek tüm benzeri deneyim oldu. Türkçesi Türkiye’birlikte hakeza aynı üretim beklemiyordum ve doğru almak icabında 2’inci kur tabur takımları açısından bakarsak adi buradaki akademi Avrupa’de geçmiş 10-15 arasına girer” dedi.

Share: