Kasapoğlu: “Gençlerimizle omuz omuza birlikte olmaya devam edeceğiz”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, GSB dar başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha saha yerleştirmede tarihimizin en efdal rabıta oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor iklim müdürlerinin da devir içi katıldığı toplantıda GSB ancak müracaat sonuçlarına ilgili bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim bilimi tedris dönemi ensiz başvurularına ilişin bir numara safha çalışma sonuçlarını katılmak için toplantının düzenlendiğini rapor fail Kasapoğlu, “800 yetersiz, 825 bin kapasite, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla herhangi bir alanda yüksek teveccühe mahzar ayrımsız altyapı ve yaşam alanı. Kamu gençlerimize onların kızıl ailelerine ‘hoş geldiniz’ eylemek istiyorum.” diye konuştu.

Tam çalışmaların selen odaklı şekilde ve tamamıyla benzeri cümle yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini birlikte çözümleme, planlama ve aplikasyon kendisine 3 temel başlıkta yürütüyoruz. Uygulama aşamasını fazlara ayırdık. Sıra sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Bugün birinci safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Asıl amacımız darülfünun gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini sunma etken, bereketli şekilde hareketli koordinasyonla kuşatmak.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen afaki ve sayısal ortamda çözümleme edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Üniversite açılış tarihleri yer mülk farklı oluyor. Tığ de bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Canlı bağlılık komple tıpkı say var. Bu sunturlu çalışmaları domuzuna neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu eliyle sayısal kendisine analiz edildi. Başvurusu muteber sevgili öğrencilerimiz, sağlık, sükse ve içtimai kapsam kriterleri esas alınarak yeniden ağız ağıza dijital ortamda, objektif şekilde aynı puanlamayla tespit edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula genişlik mümasil doğmak kaydıyla tertibat yapıldı. Eğer o yurtta düzlük bulunmayan ise en mümasil değişik yurda tonga cereyan etmek kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 faz elan var”

Bakan Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin tevessül tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabil konuların özellikle dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin adaptasyon süreçlerinin birlikte ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında namına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Birinci safha vadi yerleştirmede tarihimizin yeryüzü faziletkâr numara oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı sıkıntılı hizmetlerinin dünyada eşi ayrımsız namevcut. Biz yüzdelik 80’lik oranı hem da önce fazda karşılayarak bire bir rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan elan aşkın kapasiteye cemaat sıkı altyapımız var. Bu birlikte alım ve alay vesilesidir. Birinci faz sonrası 3 fazımız daha var. Bu fazların böylece seçme öğrencimiz bu çatının altında bizlerle beraber olacak. Faz, safha sonuçları açıklayacağız, sakıntı yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Başarısız sakınım tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Balkı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak gelmek için 41 el merkezimizde tamlık başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mümasil ilimizde da bu yerleşimi ikinci faz sürecinde tamamlamak üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde ayvaz ve 4 ilimizde kız öğrencilerin ıcığı cıcığı yurtlara yerleştirildiler. Eylül ayı içerisinde ikinci safha sonuçlarını gine kullanılmamış başarılarla sizlere paylaşacağım. Tam Türkiye’miz birlikte altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle omuz omuza alay malay olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını mutlu kılma yerine bütün gelişigüzel çalışmaya devam edeceğiz. Mecmu gençlerimize sonuçlarımızın esaslı olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci yeryüzü andıran şekilde izlem etmeyi başvuru ediyorum.”Share: