Kırşehir Belediyesi engellilerin akülü ve tekerli araçlarını ücretsiz onarıyor

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, engellilerin akülü ve tekerlekli araçlarının tamir ve bakımlarını ücretsiz namına yaptıklarını belirtti.

Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayata katılmalarını keşfetmek üzere icraat yürüttüklerini ifade etti.

Göreve geldikten bilahare Kervansaray Yıldızlı Hayat Merkezi ve Sabriye- Hasan Tığ Açık Yaşam Merkezi’ni kamu donatılarıyla hizmete açtıklarını hatırlatan Ekicioğlu, Hayata Bariyer Bulunmayan Hizmet Aracı’nı kullanıma sunduklarını aktardı.

Engellilerle sürekli bildirişim halinde olduklarına bel eden Ekicioğlu, “Başlattığımız yıpranmamış tıpkısı uygulamayla, ekiplerimizle özürlü hemşerilerimizin engebeli araçlarının bakım ve onarımını da yaparak bakım vermeyi sürdürüyoruz. Arızası mevcut ve bakımı yapılması gereken aracı Hayata Bariyer Bulunmayan Bakım Aracı’mızla hemşerilerimizin evlerinden alıp, hizmet ve onarımını yaptıktan sonraları yeniden tasdik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: