Mardin’de 30 ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı

Mardin’birlikte 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde planlı izlence, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ilbay ve Büyükşehir Şehremaneti Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bilgi Yokarıbaş aracılığıyla çelenk sunuldu. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Yengi Bayramı mesajı okundu.

Törende günün valör ve önemini tamlayan konuşmayı Piyon Binbaşı Erman Yıldız yaparken günün valör ve önemini belirten şiiri da Borsa İstanbul Küçük Asya Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Ilbay Demirtaş, törene katılan tören düzeni üyelerinin, vatandaşların ve merasim birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı fuaye alanında de tebrikat ve akseptans törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın birlikte 70. Mekanize Piyon Tugay Komutanı Sancak Vukuf Yokarıbaş, İl Bitirmiş Komutanı Tugay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil sosyete kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin arkası sıra 30 Ağustos Yengi Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: