Kur’an kursu öğreticileri unvanlarının “sarıklı” yerine değiştirilmesi murat etti

Manevi İlkeli Liyakatli Ilmek ve Tıngır Çalışanları Sendikası (Balçık Din Sen), Kur’an kursu öğreticilerinin öğretmenlik statüsüne alınmasını dilek etti.

Çamur Kült Sen Bursa İl Başkanı Ayar Kara, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev işleyen Kur’an kursu öğreticilerinin “belletmen” değil “öğretmen” statüsünde olmalarını istediklerini bildirdi.

Aynı fakülteden çıkışlı olanların Milli Eğitim Bilimi Bakanlığında ayrımlı, Kült İşleri Başkanlığında değişik unvanlarla çalıştıklarını nâkil Kişmiri, şunları kaydetti:

“Kur’an kurslarında eğitim bilimi veren hocalarımızın unvanlarının ‘Kur’an kursu öğreticisi’ değil ‘Kur’an kursu öğretmeni’ olması gerektiğini herhangi bir defasında vurguladık. Kur’an kurslarında Kur’an öğretenler artık belletmen değil, öğretmen statüsüne kavuşturulmalı, bunun üzere hangi gerekiyorsa yapılmalıdır. Bizler bile Çökelge Kült Sen namına, sürekli istismar edilen bu konunun gündemden kalkması için ne gerekiyorsa yapacak ve konunun takipçisi olmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: