Mersin Ağacı domestik haberi: Mersin Büyükşehir’in Öğrenci Yurtları İçin Başvurular Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Gülnar’bile kayran kayran Kız Mektepli Yurdu ve Konukevi ile Merkez’de bu sene bakım verecek olan erkek yurdu amacıyla başvurular 29 Ağustos’ta başlıyor. Başvuruların ‘mersin.bel.tr’ ve ‘Teksin’ üzerinden online adına alındığı yurtlar üzere akıbet müracaat tarihi 12 Ilkgüz olacak. Sıkıntılı başvuruları için tafsilatlı vukuf Alo 185 Teksin üzerinden alınabilecek.

Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin Gülnar’bile vadi düzlük Kız Öğrenci Yurdu ve Konukevi ile Merkez’bile bu yıl bakım verecek olan koca yurdu üzere başvurular 29 Ağustos’ta başlıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Yükseköğretim Kız Mektepli Yurdu Sorumlusu Arife Polat, ensiz hizmetleri ile öğrencilerin konaklama sorununa yardımcı olduklarını belirterek, “Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Içtimai Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na kapalı yerine bakım veren Gülnar Kız Öğrenci Yurdu ve Gülnar Konukevi, bu yıl de hizmet vermeye bitmeme edecek. Antrparantez Mersin merkezde kâin 120 yataklı eş mektepli yurdumuz üstelik bu yıl öğrenci kabulüne başlayacak” dedi. Çelik, Gülnar’dahi ve Sazak Merkez’bile düzlük düzlük yurtlar için başvuru detaylarını paylaşarak, “Başvurularımız 29 Ağustos ile 12 Ilkgüz tarihleri arasında, Sazak Büyükşehir Belediyesi web sayfasından ve Teksin uygulamasından online olarak yapılacaktır. Başvurular bittikten bilahare mukteza tetkikat yapılıp, yurt başvurusu makul görülen öğrencilerimizle evrak teslimi üzere iletişime geçilecek” diye niteleyerek konuştu.

GÜLNAR’DA 108 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ YETERSIZ

Gülnar’daki Mersin Ağacı Üniversitesi Mustafa Baysan Iz Yüksekokulu yerleşkesine yapılan Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi güçlükle ve konukevi, 68’i kız, 40’ı ayvaz doğmak amacıyla toplanmış 108 mektepli kapasiteli olacak. Güçlükle, hem Gülnar’ın kırsalında zinde üniversiteye hazırlık öğrencilerini, hem dahi şehir dışından darülfünun öğrenimi amacıyla Gülnar’a gelen gençleri ağırlıyor.

MERKEZ’DEKİ ANCAK EKİM’DE AÇILACAK

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi’nin bir diğer yurdu ise form ilçe Akdeniz’e ilişkin İhsaniye Mahallesi’nde kayran alıyor. Eski Tıp Fakültesi Hastanesi’ni, darülfünun öğrencilerinin kalabileceği donanımlı tıpkı misafirhaneye çeviren Sazak Büyükşehir Belediyesi, bu misafirhane üzere dahi başvuruları almaya başladı. 120 nefis kapasiteye eş eş yurdunda odalar, 3’er ve 4’er yabanlık olarak düzenlendi. Hususi gereksinimli bireylerin da kullanımına akıllıca olacak şekilde, 1’er nefis beş sayı meydanda odanın bulunduğu yurt, Ekim ayında açılacak.

Az Başvurusu üzere istenen belgeler:

– YKS Harmoni Sonucu belgesi

-Öğrenci belgesi

-Adli Sicil Kaydı belgesi

-Anne ve babanın sağlık kapsam belgesi (E-fehamet barkodlu serencam 6 taban ilişkin)

-Engelli öğrencilerde Sakat Raporu (Engelli mektepli olduğunu bildirme fail öğrenciler için bütün teşekküllü hastaneden alınan özürlü raporu)

-Martir ve Gazi çocukları için, Şahitlik evet birlikte Yiğitlik belgesi

Share: