Nemli kadını dolandıran meşkûk tutuklandı

Sinop’ta, kendisini itimat mensubu kendisine tanıtarak yaşlı kadını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan dalavereli, tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, site merkezi Ada Mahallesi’nde eğleşme fail 78 yaşındaki Bezenmiş Y’yi telefonla arayan bir güç, “Hırsızlık yapılarak kuyumcuya sunulan bire bir altını evinizde bulunduruyorsunuz, bu yüzden evinizdeki değerli ve paraları bana verin” diye buğulanmış kadının kızıl ve parasını istedi.

Müzeyyen Y’nin inandırma olması üstüne eve giden ve kendisini güvenlik amiri kendisine tanıtan Osman Y, buğulu kadına ilişik 4 kelepçe, 8 çeyrek ve 6 gram değerli ile 3 bin lirayı alarak ayrıldı.

Bir süre sonradan dolandırıldığını anlayan Süslü Y, 112 Ivedili Çağrı Merkezi’ni arayarak yaşadıklarını aktardı.

Sinop Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi ekiplerince ölçülü çalışmada, asayiş kamerası görüntülerinden kimliği tayin edilen zanlının ticari taksiyle Samsun’a gittiği belirlendi.

Ekiplerin bilgelik vermesi konusunda Samsun Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Dolandırıcılık Bürosu ile Atakum İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla yakalanan Osman Y, buradaki işlemlerinin ardından Sinop Itimat Müdürlüğü ekiplerince kente getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edilen şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe “kalifiye ayyarlık” suçlamasıyla tutuklandı.

Şüphelinin üstünde ele geçirilen altınlar ile 2 bin 300 lira ise polis tarafından Süslü Y’ye konfirmasyon edildi.

Share: