Nusaybin’de bilgisizlik konseri düzenlendi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde cahillik konseri düzenlendi.

Nusaybin’de Kaymakamlık ve uray vasıtasıyla kombinasyon edilen deneyimsizlik konseri 8 Mart Mahallesi’ndeki aktiflik alanında gerçekleştirildi.

Konsere Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile Nusaybin Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Ercan Kayabaşı üstelik katıldı.

Vali Demirtaş, Nusaybin’da verilen hizmetlere ilgilendiren bilgiler verdi.

İlçede konser alanında gördüğü yoğunluktan ortalık mutlu olduğunu rapor eden Demirtaş, “Geldiğimiz günden beri filhakika Mardin’da, Nusaybin’da şişman tıpkısı değiş yaşandığını görüyoruz. Bu değişimi sizlerle birlikte sağlıyoruz. İnşallah 16 Kasım’dahi Nusaybin Ulus Bahçesinin ihalesi yapılacak. Esaslı olmasını diliyorum. O boğunuk günleri geride bıraktık. Önümüze bakıyor, daha güzel, aydın eyyam ve henüz pir bire bir Nusaybin amacıyla mücadele ediyoruz.” dedi.

Nusaybin’e Nesiç Birleştirme Uran Bölgesi kurulması üzere okkalı bir emek yaptıklarını dile getiren Demirtaş, en mümasil zamanda Nusaybin’e bu müjdeyi üstelik yöneltmek istediklerini belirtti.

Nusaybin Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Kayabaşı bile Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yürüttükleri hizmetlerle Nusaybin’in erinç ve güvene kavuştuğunu anlatım etti.

Kayabaşı, şunları söyledi:

“Gelişigüzel sabık çevrim Nusaybin geleceğe emniyetli adımlarla ilerliyor. Bu muvaffakiyet ermiş Nusaybinli kardeşlerimizindir. Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş ve nadir ekibinin balaban destekleriyle Nusaybin’da bakım görmeyen mahallemiz, noktamız, sokağımız kalmayacak. Zaman dahi toplumsal belediyecilik anlamında düzenlediğimiz cahillik konserimizle unutulmaz bire bir akşam yaşayacağız. Bizi serbest bırakmayan Nusaybinli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

Konuşmalardan sonra hanende Tuğçe Kandemir ve mahalli sanatçılar fon aldı.

Konser sonunda Kaymakam Kayabaşı ve eşi Nigar Karakuş Kayabaşı, sahneye çıkarak şarkıcı Kandemir’e teşekkürname etti.

Share: