Salihlili judocular, Osmaniye’de adım yaptı

Manisa’nın Salihli ilçesinin judocuları Kerimenur İşbecer, Buse Yüksel ve Kuşak Emre Özdemir Osmaniye’den madalya ile döndü. Üç judocu elde ettikleri muvaffakiyet ile milli takıma seçildi.

Türkiye Judo Federasyonu eliyle organize edilen ‘Spor Göt Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’ Osmaniye’dahi gerçekleştirildi. Tosyalı Spor Salonu’nda yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda 67 ilden 410 kadın ve 505 erkek sportmen, hem dereceye girebilmek, hem dahi milli takıma seçilebilmek için çalma döktü. Müsabakalarda Manisa’yı temsil fail Salihli Belediyespor ve 1922 Salihli Toyluk Spor Kulübü judocuları, şampiyonadan üç madalya ile döndü. Çekişmeli sabık müsabakalar böylecene 63 kilogramda Kerimenur İşbecer Türkiye 3.’sü olurken, tıpkısı kiloda Buse Yüksel Türkiye 5.’liği elde etti. Şampiyonada 55 kilogramda Poyra Emre Özdemir Türkiye 9.’su oldu.

Salihli İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, sporcuları tebrik kartı edip, başarılarının devamını diledi.

Osmaniye’den adım ile dönen Salihlili judocular İşbecer, Yüksel ve Özdemir, 4-5 Mart 2023’te Antalya’da düzenlenecek Nazım Canca Ümitler Avrupa Judo Kupası’nda kamer-peyda format altında Manisa ve Türkiye’yi temaşa edecek. – MANİSA

Share: