Sınıfılar terzilik atölyesine dönüştü: Depremzedeler amacıyla atkı ve bere dikiyorlar

Sınıfılar dikiş atölyesine dönüştü: Depremzedeler için argaç ve bertik dikiyorlar

TEKİRDAĞ Tekirdağ’bile okulda buluşan fahri kadınlar, depremzedeler amacıyla meslek sıralarını dikiş atölyesine çevirerek argaç ve bere dikiyor.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Safiye Osman Çeliker Ortaokulunda mülaki gönüllü kadınlar, depremzedeler amacıyla ekol sıralarını terzilik atölyesine çevirerek atkı ve bere dikiyor. Burada dikilen atkı ve bereler, mahalle sakinlerinden oluşan fahri kadınlar tarafından gelişmemiş sürede tamamlandıktan sonraları hareket bölgelerine ulaştırılacak.

Umum Eğitim Merkezi terzilik hocası Remziye Açık Deniz yaptığı açıklamada, “Evden kursiyerlerim evde üstelik çalışıyorlar, evde diktiklerini getiriyorlar. Burada toplanıp hanımlarla hep müsaitse fahri arkadaşlardan istiyoruz bunu. Çalışıyoruz kumaşlarımızı kursiyerlerimiz ve velilerimiz realizasyon ediyor. Ezik, argaç, yavru takımları diktik geçtiğimiz periyot, heybetli takımları diktik, alt art eşofman takımları diktik bereketli mübarek mont diktik. Bu şekilde yardımcı olmaya elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. İnşallah hangi kadar haddinden fazla insana ulaşabilirsek o kadar bizim üzere iyi olur diyerek düşünüyoruz. Bizim elimizden gelen bu kadar” dedi.

Gönüllü adına Gülsüm Ertan ise gazetecilere yaptığı açıklamada, “Halk yetişek kursundan hocamızla alay malay burada depremzedeler için yardımda bulunmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla. Hocamızın bile dediği üzere atkı, bere, şal, elimizden ne gelirse evlerde bu şekilde apotr olmaya çalışıyoruz. Haddinden Fazla üzgünüz Allah oradakilerin hepsinin yardımcısı olsun. Dediğim üzere elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz fahri kendisine burada” diyerek konuştu.

Share: