Şırnak Üniversitesini yeğleme fail öğrencilerin sayısı arttı

Şırnak’ta sağlanan geçim ortamı, kentte eğitim bilimi veren üniversiteyi tercih eden öğrencilerin sayısına yansıdı.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emniyetli Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, üniversitenin, bölgenin yükselen değeri olduğunu ve 2 yıl evvel Türkiye’nin en güzel kampüsü seçildiğini anımsattı.

Son dönemlerde açılan adamakıllı sanatlar ve afiyet bölümleriyle herhangi bir bölgeden mektepli aldıklarını belirten Erkan, şunları kaydetti:

“Üniversitemiz, 2018’den bu yana yüzdelik 100’e mümasil öğrenci artışının olduğu biricik üniversite. Kampüsü ve mektepli profiliyle her an değişiyor. 2018 yılında 1100 öğrencimiz vardı mülhak araç ve faziletli lisanslarla beraber 6 bin 650 öğrenciyi bulduk. Eğitim Bilimi bilimleri ve eğitimsel şekillenme yüksek lisans başvurumuz var, akseptans edilirse öğrenci sayımız 7 bini bulacak”

Erkan, Şırnak Üniversitesini yabancı uyruklu öğrencilerin bile tercih ettiğini dile getirerek, “Şu zaman 116 ecnebi uyruklu öğrencimiz var. Mektepli ve hocalarla tekmil tıpkısı ekin mozaiği oluştu.” diye niteleyerek konuştu.

Üniversitenin vakit kaybetmeden eğitim alanında değil sosyo-kazançlı adına dahi kente bakım ettiğini nâkil Erkan, kampüsün çeşitli millî ve uluslararası faaliyetlere sülale sahipliği yaptığını da sözlerine ekledi.Share: