Toroslar’da depremzedelere kuaför ve berber hizmeti

Mersin’in gestalt Toroslar İlçe Belediyesi, ilçeye yerleşen depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş merkezli olan ve yer illeri da vuran iki iri depremin peşi sıra ilçedeki sosyal tesislerde ve evlerde konaklayan depremzedelerin tahaffuz, giyim, gıda ve yunak aşındırmak ihtiyacını karşılayan Toroslar Belediyesinin Evgin Destek Merkezi, Mersin Berberler ve Kuaförler Odası işbirliğiyle berber dükkânı ve güzellik salonu hizmeti dahi veriyor. Toroslar Belediyesinin Keyif Mahallesi’ndeki TORTEK binası, kuaför hizmeti amacıyla düzenlendi. Burada ağırlanan depremzede vatandaşların saç ve sakal kesimleri, gönüllü berber dükkânı ve kuaförler tarafından ücretsiz kendisine yapılıyor.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmaz, koordineli bire bir şekilde yürüttükleri çalışmalarla depremzede vatandaşların normalleşme sürecine katkıda bulunmaya mücahede gösterdiklerini söyledi. Yılmayan, “Öncelikle depremden etkilenen cemi vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Kentimizde yakınları kâin sarsıntı mağduru vatandaşlarımızın yanı sıra bu bölgeleri on paralık bilmeyen vatandaşlarımız dahi var. Toroslarımızda misafir ettiğimiz kardeşlerimizin kendilerini güvende hissetmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Onları, ilçemizde arz ongun şekilde ağırlamaya bitmeme edeceğiz. Bu çerçevede depremzede vatandaşlarımızın saç ve sakal bakımlarını Mersin Berberler ve Kuaförler Odamızın işbirliğiyle gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmanın ortamında olan Mersin Berberler ve Kuaförler Odamıza da teşekkür ediyorum. Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını benzeri nebze olsa karşılamaya çalışıyoruz” dedi. – MERSİN

Share: