VEDAŞ ekipleri, kıvrak enerji arzı amacıyla zifos hatları yer altına alıyor

VEDAŞ ekipleri, kıvrak erke arzı üzere verimsiz hatları vadi altına alıyor

MUŞ – Vangölü Cümbüş Dağıtım A.Ş. Muş İl Müdürlüğü, kentte bir nice noktada erke nakil hatlarını arazi altına alarak vatandaşa akıcı zindelik arzı sağlamayı hedefliyor.

Muş VEDAŞ ekiplerinin kentteki aksaklık, hizmet, tamirat ve yenileme çalışmaları bitmeme ediyor. Kentteki 12 ağız ve Muş- Bingöl kişmiri yolunun 5. Kilometresinde bulunan evinsiz elektrik hatlarını toprak altına ahzetmek amacıyla çalışmalarını sürdüren VEDAŞ ekipleri, hem kaliteli enerji arzı sağlamayı hem dahi görüntü kirliğini ortadan kaldırmayı planlıyor.

“Bozuk tıngır enerji nakil hatları vadi altına alınıp tavzih çalışması yapılmaktadır”

Çalışmaları yerinde inceleyici VEDAŞ Muş İl Müdürü Suat Coşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, yumruk bire bir coğrafya dahi berenarı kritik benzeri görevi ifa ettiklerini söyledi. VEDAŞ Muş diyar Müdürlüğü adına birinci sınıf ve okunabilen erke için yatırımların devam ettiğini kaydeden Coşar, “Bu yıl da muhtelif aydınlata grubu çalışmamız bulunmaktadır. İlimizdeki 12 dudak ve M2 mezbaha arası dediğimiz enerji aktarım hattının meydan altına alınması amacıyla bu söve bile çalışmalarımız devam etmektedir. Buradaki sakat münhal erke nakil hatları ekiplerimizce vadi altına alınıp tenvir çalışması yapılmaktadır” dedi.

“2023 yılında de 200 milyon liralık bire bir yatırım yapmayı civar görüyoruz”

Hatları yerey altına almak için yapılan maliyetin kısaca 12 milyon liralık olduğunu anlatan Coşar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlimizde de 2022 yılında yaklaşık 160 milyon lira, 2023 yılında birlikte 200 milyon liralık aynı yatırım yapmayı dolay görüyoruz. Bu bölgedeki hatlar verimsiz suret olup ilk kez saha altına alınmaktadır. İlimizin enerji kalitesini yüksekte tutmak, enfrastrüktür çalışmalarını revize etmek amacıyla şehrimizin eleştiri noktalarındaki erke nakil hatlarını yer altına almaktayız. Buradaki ana amacımız vatandaşlarımıza birinci sınıf ve kıvrak cıvıltı arzını çıkarmak, arızaların minimize söylemek, yolların, caddelerin aydınlatılması ve kaynak kirliliğinin ortadan kaldırılmasıdır” dedi.

Share: