Vekil Soylu’dan, Afyonkarahisar’daki dolgun açım töreninde yıpranmamış benzeri yokuş geldi: Tığ sizin kabil LGBT çocuğu değiliz

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Afyonkarahisar’bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Utku Meydanı’nda planlı 30 Ağustos 1922-2022 Nazik Galibiyet’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Afyonkarahisar Şişman Açım Töreni’nde yaptığı konuşmada vatandaşları selamladı.

“DÜNYANIN BILCÜMLE LİDERLERİ SIRAYA DİZİLECEK”

Türkiye’nin geleceğini Avrupa’nın belirlemeyeceğini vurgulayan Soylu, “Tallahi kavim belirleyecek, bu milletin bu mehabetli gönlü belirleyecek. Cenab-ı Allah’ın birlikte izniyle inşallah Cumhurbaşkanımız teras konuşmasına çıktığında Amerika’nın başkanı dahil dünyanın bütün liderleri sıraya girecekler.” diyerek konuştu.

“BİZ SİZİN GİBİ LGBT ÇOCUĞU DEĞİL, AYETEL KÜRSİ ÇOCUĞUYUZ”

Aristokrat, askerin, polisin operasyona Ayetel Kürsi okuyarak çıktığını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Biz sizin gibi LGBT çocuğu değiliz, tığ Ayetel Kürsilerin çocuğuyuz. Bu milleti tanımıyorlar. Az Buçuk önce Dumlupınar’dan geldik. Dumlupınar’üstelik 19-20 yaşındaki çocukların bu mutluluk üzere babalarıyla bu arada elbet şehadete yürüdüklerine hep bu arada şahit olduk. Onlar, bu ülkeyi süssüz aynı ülke zannediyorlar hiç bulut etmeyin, on paralık zül etmeyin. Evet AK Parti’nin ülkemiz üzere yapacak çok işi var. Cumhur İttifakı’nın Türkiye için yapacak haddinden fazla işi var. Milletimizin Türkiye amacıyla yapacak çok işi var. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için yapacak çokça işi var. 2023’e amade mısınız? 2023’te sandıkları patlatmaya hazır mısınız? Allah bizi milletimize utangaç etmesin. Allah bizi size mahcup etmesin. Tanrı bizi ati nesillerimiz ve geçmişlerimize mahcup etmesin.”Share: