Yıldırım Kayaç, KPSS Öncesi ÖSYM’nin Önünden Yetkilileri Uyardı: “1 Milyon 600 Bin Gencin Geleceğini Tek Kimse Karartmasın”

CHP Ankara Mebus Sebep Kayaç, 18 Eylül’de baştan yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde, “Bir sefer daha yetkilileri uyarıyorum; 1 milyon 600 bin gencin geleceğini hiç kimse karartmasın. Çocuklarımız sizlere dirilik. Çocuklarımızın soruları da size birey. Bu çekicilik 1974 yılında onurla kuruldu, onuruyla yaşa istiyoruz. 31 Orak Ayı’da yapılan sınavda yolsuzluk açığa çıkartılmadığı müddetçe hâl ve kuşkularımız devam edecek” dedi.

Saika Kayaç, zaman Öğrenci Seçilmiş ve Künde Merkezi’nin (ÖSYM) önünde izah yaptı. Kaya, şunları söyledi:

“Mektepli Güzel ve Dubara Merkezi’nin önündeyiz. Daha geçmiş 31 Orak Ayı 2022’de yapılan KPSS’de yapılan usulsüzlüklerden dolayı sınavlar fesih edilmişti. Şimdi 18 Eylül’de baştan sınavlar yapılacak. Tıpkı kat henüz yetkilileri uyarıyorum; 1 milyon 600 bin gencin geleceğini hiç kimesne karartmasın. Çocuklarımız sizlere kişi. Çocuklarımızın soruları da size yaşama. Bu alım 1974 yılında onurla kuruldu, onuruyla yaşa istiyoruz. 31 Orak Ayı’üstelik yapılan sınavda usulsüzlük açığa çıkartılmadığı müddetçe yara ve kuşkularımız bitmeme edecek. Tıpkısı an önceki Celal Denetleme Kurulu, ilgilileri açığa çıkartsın, kamuoyuyla paylaşsın.”Share: