Düzce’de pratikte mızrap ve silah yakalandı

Düzce’de polis güçleri ekipleri vasıtasıyla kent merkezinde yapılan uygulamalarda aranan 48 isim yakalandı. Antrparantez uygulamalarda maden ile haddinden fazla sayıda ruhsatsız tabanca üstelik ele geçirildi.

Düzce İl Güvenlik Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde site merkezinde 4-22 Ağustos tarihleri beyninde aranan şahıslara müteveccih namına uygulama yapıldı. Umuma belirtik işyerleri, metruk alanlar, park yeri/bahçeler, coşku mekanlarında yapılan uygulamalarda 4 bin 892 birey sorgulanırken aranması ve yakalanması mevcut 48 insan yakalandı. Adli makamlara gönderilen şahıslardan 6’sı tutuklandı.

Uygulamalarda ayrıca 1 nüsha pompalı tüfek, 17 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet kurusıkı tabanca, 177 adet fişek, 266 gram metamfetamin, 34 gram duman, 136 gram eroin özellik, 15 nüsha extasy komprime, 3 nüsha kırılan ölçü ve 2 sayı sırça pipo ele geçirildi.

Hırsızlık şüphelileri cezaevine gönderildi

Düzce site merkezinden muhtelif zamanlarda çalınan 3 ayrı motor ile inşaattan hırsızlık olaylarının peşini bırakmayan polis ekipleri yaptıkları uzun mücahede ile hırsızlık olayını gerçekleştiren motosiklet hırsızı bire bir emanet ve inşaat malzemesi araklayan iki kişiyi yakaladı. Şahıslar çıkartıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yetkililer, kentte asayişin sağlanması ve suçlular ile uğraş çerçevesinde polis güçleri ekiplerinin 7/24 görevinin başında olduğunu belirterek, asayişi bozan değme türlü görüngü ve kişilere alın etkili mücadelenin devam edeceğini rapor ettiler. – DÜZCE

Share: