Hakkari’de ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyelerinden hanende Gülşen’e aksülamel

Hakkari’de ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Derneğin Hakkari Ofis Başkanı Adil Çipo, gazetecilere, imam dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

Bu okulların ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli temas ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, kaçınmak ve tolerans ikliminin oluşmasına oylumlu katkılar sunduğunu belirten Çipo, şunları kaydetti:

“Gülşen isimli ayrımsız şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa irsal etmektir. Bu okulların mensuplarına ve mezunlarına ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına aynen iade ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından ufuk kendisini kınıyoruz. Zaman bu okullarda okuyan kısaca 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve çıkışlı olanları dikkate aldığımızda 10 milyona yakın benzeri kitleyi kötü iddialarla itham etmek toplumun kırık hatlarıyla oynamaktır. Yapılan terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Demir ve beraberindekiler, açıklamanın arkası sıra Gülşen üzerine suç duyurusunda bulundu.

Açıklamaya, Bahir Feneri Derneği Kıran ve Saha Ameliyat Müdürü Fatih Yıldız, İHH Hakkari Bölüm Başkanı Orhan Asıl, Türkiye Toyluk Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi Harun Aşan, Hakkari Esenlik Sen Şube Başkanı Orhan Tanyürek, Hakkari Türe ve Dayanışma (HAKDA) Platformu Sözcüsü Nihat Mebzul ve Ensar Vakfı Başkanı İsmail Bronz katıldı.Share: