Icra Vekili Yanık’tan doğal gaz yardımı müjdesi

Icra Vekili Kederli’tan gaz yardımı müjdesi

EDİRNE – Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanı Kükremek Üzüntülü, “Doğal Gaz Istihlak Desteği programımızla tekrar 4 milyon hanemizi 3 milyar TL bütçe ile desteklemeyi hedefliyoruz. Mukavim geçen kış şartlarından vatandaşlarımızı bölgenin iklim şartlarına bakarak azami derecede korumayı hedefliyoruz” dedi.

Edirne’dahi tıpkısı sıra açılışlar gerçekleştiren Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Su Kederli, doğal gaz istihlak desteğinin bitmeme ettirilmesini hedeflediklerini açıkladı. Anaokuluna ve anasınıfına kaydettirilen çocukların giderlerinin Milli Yetişek Bakanlığına direkt vekâlet olarak ödeyeceklerini de açıklayan Nazır Üzüntülü, kâh hanelere bile 450 TL ile 600 TL beyninde bindi sağlanacağını duyurdu.

Edirne’bile martir Mustafa Tezgider Içtimai Dayanışma Merkezi’nin açılışında mütekellim Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Deniz Üzüntülü, Gaz Tüketim Desteği programı karşı açıklamalarda bulundu. Nazır Üzüntülü, “Gaz Tüketim Desteği programımızla esasen 4 milyon hanemizi 3 milyar TL bütçe ile desteklemeyi hedefliyoruz. Mukavemetli güzeşte şita şartlarından vatandaşlarımızı bölgenin iklim şartlarına bakarak azami derecede korumayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Anaokuluna ve anasınıfına kaydettirilen çocukların giderleri karşılanacak”

Anaokuluna ve anasınıfına gidecek çocuklara destek olacaklarını tabir eden Bakan Üzüntülü, “Evlerin neşesi süfli çocuklarımız üzere üstelik yetişek desteklerinde bulunuyoruz. 500 milyon TL bütçeyle anaokuluna ya birlikte anne sınıfına gidecek 1 milyon çocuğumuza destek olacağız. Sosyal yardımlardan yararlanan ailelerimizin 3-5 gözyaşı aralığındaki çocuklarını anaokuluna yahut temel sınıfına kaydettirmeleri halinde, velilerimizin adına giderleri Milli Eğitim Bakanlığına direkt tığ ödüyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ailelere 450 TL ile 600 TL beyninde destek sağlanacak”

Bakan Kederli, konuşmasının devamında, “Vekâlet namına başlattığımız Millî Hane Ziyareti Programı ile tınlamalı yahut süreli yardım programlarından faydalanan vatandaşlarımızın hanelerine, 4 ay boyunca uyumlu ziyaretler gerçekleştireceğiz. İhtiyaçlarını durumunda tespit edeceğiz ailelerimizin durumlarına uygun modellerden faydalanmalarını sağlayacağız. Türkiye Ocak Bindi Programımız çerçevesinde 15 milyar TL’lik bütçeyle, 4 milyon hanemize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu 4 milyon haneye 12 ay boyunca hanelerin sağlık durumuna bakarak maaş 450 TL ile 600 TL arasında değişen miktarlarda bindi olacağız” dedi.

“Içtimai bakım anlamında bile aslında bir iz açmış olduk” ifadelerine düz verdi.

“Yardımları arttırdık”

İktidara geldikleri günden itibaren içtimai müzaheret programlarının ünite tutarlarında büyük ölçüde artma sağlandığını ve ortalamanın yüzdelik 91’e ulaştığını anlatan Nazır Izdıraplı, “49 başlıkta verdiğimiz toplumsal arkalama programlarımızın birim tutarlarını kocaman ölçüde artırdık. İktidarlarımız boyunca yapmış olduğumuz bu artım, iktidara geldiğimiz zamana kıyasla averaj yüzde 91 oranında arttı. Eskinin dilek odaklı hizmet anlayışını bildirme odaklı anlayışa çevirdik ve toplumsal hizmet anlamında dahi esasen bire bir iz açmış olduk. Genişlik odaklı toplumsal bakım anlayışı nedir onu biraz tahsis etmek istiyorum. Çünkü burada SODAM açmamızın sebebi de gerçekte temelde en odaklı içtimai hizmet anlayışına geçmemize dayanıyor” ifadelerini kullandı.

Share: