Ses: “Diyarbakır Gyeah Kadın Mevlit Hastanesinde Kemirmek Boykotu Işleyen Keyif Emekçilerine Firma Sahipleri Tarafından Silahlı Saldırıda Bulunulmuştur”

Afiyet ve Sosyal Bakım Emekçileri Sendikası (SES), Diyarbakır Gazi Yaşargil Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde aşındırmak boykotu özne sendika üyelerine ve esenlik emekçilerine firma sahipleri aracılığıyla silahlı saldırıda bulunulduğunu duyurdu.

PATIRTILI, bugün Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aşındırmak boykotu yapan sendika üyelerine ve keyif emekçilerine firma sahipleri tarafından silahlı saldırıda bulunduğunu duyurdu. CURCUNALI’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Diyarbakır GYEAH Avrat Tevellüt Hastanesinde kemirmek boykotu işleyen sendikamız üyelerine ve esenlik emekçilerine mafya kadar cereyan fail firma sahipleri vasıtasıyla silahlı saldırıda bulunulmuştur” denildi.

Sendika, bu durumu çıkıntılık etmek, kamusal kemirmek hizmetlerini kollamak ve ofis ile mütesanit olmak için 3-4 Ekim’de bilcümle illerde aksiyon kollarındaki emek ve çığır örgütlerini eylem/etkinlikler yapmaya çağırdı. CURCUNALI açıklamasında, “Afiyet Bakanlığını üstelik bu mafya güruhlarına verdikleri ihaleleri tağyir etmeye nida ediyoruz” denildi.

Share: