Şişman Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Afyonkarahisar Toplu Küşat Töreni

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Çalım, “Önümüzde cumhuriyet altını tarihinin sunma koca kavşak noktası olan 2023 seçimleri var. İnşallah bilcümle birlikte Afyonkarahisar’birlikte gece gündüz demeden 94 ruhuyla çalışacağız. Cumhurbaşkanımızı rekor ayrımsız oyla destekleyeceğiz. Eskimemiş yüzyılın kapısını hep alay malay aralayacağız ve bütün alay malay nesir edeceğiz.” dedi.

Kentteki Galebe Meydanı’nda, Iri Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve Afyonkarahisar Şişman Açım Töreni’ne katılan Kurum, yatırım bedeli 4 milyar lira olan hep 222 eserin açılışını büyük bire bir çalkantı ve coşkuyla yapacaklarını söyledi.

Türkiye ve kavim üzere sakır sakır demeden çalıştıklarını tabir eden Gelgel, “Bugün bakanlığımızla, TOKİ’mizle ve iller bankamızla, Afyonkarahisar’a dürü ettiğimiz 1,2 bilyon lira 58 eserimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Emin olun bu hizmetleri tahsis etmek, bu dev eserleri milletimize kazandırmak aşk ister, muhabbet lazım, inanmışlık lüzum, muvaffakiyetli kol lüzum. Yeryüzü önemlisi zihayat ve iri tıpkısı lider icap. Bu balaban şef, büyük Türkiye’nin mimarı, mazlumların hamisi ve milletin adamı, Genel Başkanımız, başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.” diye konuştu.

Gurur, bugüne büyüklüğünde bilcümle Afyonkarahisar’ın beraberinde olduklarını belirtti.

“Bütün gönüllere dokunacağız”

imdi da nice asar fora etmek için 17 kaymakamlık, 448 mahallenin tamamında, 1 milyon Afyonkarahisarlı amacıyla aşkla azimle ve kararlılıkla çalışacaklarını vurgulayan Alım, şunları kaydetti:

“Bütün gönüllere dokunacağız. Zira ermiş milletimize Afyonkarahisar’ın domuzuna insanına gitmek bizim boynumuzun borcudur. Cumhurbaşkanımızın izinde akın etmek, bizim boynumuzun borcudur. Çünkü bizim liderimiz dinç çalımlı ve nazik Türkiye’nin mimarıdır. İşte biz de hakeza tıpkısı liderle yürümekten saygınlık gurur duyuyoruz. Önümüzde cumhuriyet tarihinin genişlik mehabetli kenar noktası olan 2023 seçimleri var. İnşallah bilcümle alay malay Afyonkarahisar’dahi kesintisiz demeden 94 ruhuyla çalışacağız. Cumhurbaşkanımızı rekor tıpkı oyla destekleyeceğiz. Eskimemiş yüzyılın kapısını bütün birlikte aralayacağız ve bilcümle alay malay düz yazı edeceğiz.”

Share: