Fatih Erbakan’dan ‘İslami Tesanüt Oyunları’na ilişik izah

YENİDEN Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İslami Tesanüt Oyunları’na ilgilendiren, “Böylesine açık katılımlı, arsıulusal bire bir tertip vesilesi ile başta sülale sahibi Türkiye başlamak üzere İslam Alemi adına bir tane ses, bir tane yürek benzeri şekilde İsrail zulmü lanet edilip, Filistin’in yanı sıra olduğumuz mesajı verilebilirdi” dedi.

Baştan Bol Bolamat Partisi lideri Fatih Erbakan, Konya’da planlı 5’inci İslami Tesanüt Oyunları’nda Gazze’üstelik yıldırı estiren İsrail’in kınanmamasına aksülamel gösterdi. Organizasyonda, isminde ‘İslami’ ibaresinin kullanılmasına rağmen gereken hassasiyetlere ilgi edilmemesinin halkımızın tepkisini çektiğini de ifade fail Erbakan, “İslami El Birliği Oyunları adı sunulan spor etkinliği, Dindar ülkelerden çok sayıda sporcunun katılımıyla Konya’da düzenleniyor. Dindar ülkelerin ne vesileyle olursa olsun gelişigüzel organizasyonlar düzenlemesi, el birliği içinde olması akıbet adım heybetli ve kıymetlidir. Ancak burada etkinlik ismindeki ‘İslami’ ibaresi dürüst kendisine İslami hassasiyete sahip milyonlarca vatandaşımızın tepkisini çekmiştir. Bize göre birlikte aktiflik isminin ‘İslami El Birliği Oyunları’ yerine, ‘Dindar Ülkeler El Birliği Oyunları’ olması çok daha akıllıca olurdu” dedi.

‘İSRAİL ZULMÜNE BIRICIK GÜRÜLTÜLÜ BIRICIK KALPGÂH TEPKİ VERİLEBİLİRDİ’

‘Diğer taraftan İsrail terörünün son acımasızlığı ile devam ettiği, Siyonist İsrail’in Müslümanları gençler demeden katlettiği günlerde gerçekleştirilen oyunlardan, İsrail’i tayip anlamında bir tane tıpkısı mütalaa, yegâne ayrımsız kaynak çıkmamıştır’ diyen Erbakan, şunları söyledi:

“Mağrip dünyası Charlie Hebdo saldırısından bilahare tayip mesajı yayınlama ve ihtarname gösterisi etme yarışına girmişken, ‘İslami Dayanışma Oyunları’ adı verilen ve serencam basamak debdebeli tıpkı şekilde açılışı yapılan etkinlikte Gazze’deki soykırıma karşı sessizlik özen çekmiştir. Böylesine açık katılımlı, uluslararası ayrımsız kombinezon vesilesi ile özellikle sülale sahibi Türkiye tutmak için İslam Alemi olarak tek ses, tek yürek tıpkısı şekilde İsrail zulmü lanet edilip, Filistin’in yanı sıra olduğumuz mesajı verilebilirdi. Bu araç ile Yeniden Zenginlik Partisi kendisine tıpkı el daha İsrail terörünü sıkı lanet ediyor, Yeniden Zenginlik iktidarında yapılan zulmün hesabını soracağımıza meze veriyoruz.”

Share: